!!! Nově v nabídce špičková zapletená kola KASTAR !!!

S velikým potěšením představujeme na našem eshopu KolaŠpaček zapletená kola firmy KASTAR, která byla založená roku 1990 Karlem Stárkem.

Nabídka zapletených kol obsahuje kola pro MTB, silnici, cyklokros, BMX, biketrial, elektrokola i koloběžky.

...a samotná výroba?

Komponenty pro každý model zapletených kol volí podle požadavků jezdců a výsledků z testování. K tomu zvažují technické parametry, materiály a ladí i samotný design. Při volbě carbonových ráfků, které si nechávají vyrábět v Číně, tak po testování vybrali firmu, která vyhovovala ve všech požadavcích. U silničních kol s carbonovou brzdnou plochou je velmi důležitá jejich přesnost. Carbonové ráfky mají patentovanou a garantovanou odolnost brzdné plochy pro teploty 240°C. Kastar kola se centrují po přesné kontrole napnutí paprsků s přesností  na pět setin milimetru = 0,05 mm do strany a 0,05 mm na výšku. Málokterý výrobce carbonových ráfků vám tuto přesnost nabídne!

Parsky a niple belgického výrobce SAPIM používají v servisu KASTAR téměř 30 let. Firma s více jak 130 letou tradicí nabízí to nejlepší co se dá v sekci ocelových paprsků na světě nabídnout. Přesnost, pevnost, nízkou váhu a nekonečnou spolehlivost. Niple používají také Sapim Alu s pojistným systémem Secure Lock proti povolování. Pro zapletená kola KASTAR si paprsky krátí a válcují si závit sami na stroji amerického výrobce Phil Wood & Co. ze San Jose v Californii. Důvodem je možnost krácení paprsků s přesností délky na 1mm.  Průmyslově vyráběné paprsky se dodávají standardně v sudých délkách po 2 milimetrech. Přesným stanovením délky paprsků ušetří váhu u superlehkých silničních kol. Kastar je také soběstačný při dodávání jakékoliv délky paprsků pro následný poprodejní servis. Zapletená kola KASTAR jsou zapletena na nábojích, které si nechává vyrábět na zakázku u tchaiwanské firmy BITEX. Mají příruby pro uchycení papsků s rovnou hlavičkou. Tato technologie nabízí větší spolehlivost, menší pravděpodobnost praskání paprsků. Paprsky s rovnou hlavičkou snáší vyšší napnutí a mají delší životnost. Specialitou je napínání a přesné měření napnutí paprsků podle váhy jezdce přesně na míru. Pro měření napnutí paprsků se používá speciální tensiometr značky SAPIM. Přesné hodnoty napnutí paprsků podle jejich profilů v Kg, jsou přenesené a přepočítané v laboratoři do tabulky. Při měření tensiometrem se tedy neměří přímo hodnuta napnutí v Kg, ale průhyb paprsků. V tabulce jsou pak hodnoty naměřeného průhybu parsků přepočítané na Kg. Měření se provádí na zadním kole u kazety a u kol s kotoučovými brzdami se napnutí měří na předním kole na straně u brzdového kotouče. Díky konstrukci všech zapletených kol je napnutí na uvedených stranách vyšší a tak se obecně měří napnutí na této straně výpletu.  Kola KASTAR se zaplétají na hodnoty v rozmezí 110 -125 Kg podle modelu, disciplíny a váhy jezdce. Naměřené hodnoty jsou uvedené v záručním listu u každého kola i se jménem mechanika a datumem výroby. K modelům se dokládá i podrobný graf s napnutím jednotlivých paprsků na předním i zadním kole.

Zapletená kola KASTAR můžete nakupovat ZDE.