Jak to celé začalo

Od jakživa jsem se věnoval cyklistice. Už jako dítě, kdy jsem s tátou opravoval kola na dvoře, jsem věděl, že cyklistika je prostě můj život. Cyklistice jsem se věnoval i závodně, a to s cyklistickým klubem Energetik Chvaletice. Bohužel ale přišla životní situace, kdy jsem cyklistiku na čas musel opustit. Byl to životní zlom, kdy mi ve 14-ti letech diagnostikovali neléčitelnou vrozenou nemoc. Ten „zákeřný démon“ se jmenuje Diabetes mellitus I. typu. Cyklistika šla ta tam. Doktoři v té době moc neznali a cyklistiku mi doslova zakázali. Jak šel život dál, k cyklistice jsem se vrátil, a to opět díky doktorům, kteří naštěstí už věděli více.

V roce 2015, kdy pojem KolaŠpaček byl ještě „na houbách“ jsem se rozhodl, po sáhodlouhém hloubání, že své vědomosti a znalosti z oblasti cyklistiky mohou pomoci i ostatním lidem a chci předat dál. Založil jsem tedy servis pro úplně obyčejné lidi, jako jsem já, pod názvem RoadBikeService. Tehdy sídlil v našem rodinném domě, byl především pro přátele, známé a známé známých. Po nějaké době se servis rozjel a já svůj podnik chtěl posunout na vyšší úroveň. "Nebylo by lepší, aby si zákazníci vybírali sami, co chtějí...?" Se ženou jsme tedy založili společně e-shop, tady se narodil název KolaŠpaček.

Co se zdálo jako snadná věc, ale nebylo zas tak jednoduché. Bojovali jsme se sociálními sítěmi, s návštěvností, remarketingem, Heurékou i dopravci a platbami přes internet. Spoustu věcí jsme se museli naučit a dalo to dost času, než jsme pronikli do tajů „éšopáků“. Nikdy bych neřekl, že prodávat osvědčené zboží bude tak těžké. Taťka vždycky říkal: „Každé zboží má svého kupce…“ no jo, ale kdy ten kupec nakoupí? Hmm? Otázka k nezaplacení.

Naštěstí se ale zadařilo a jednoho dne bylo tolik balíčků na poslání, že už nám i doma překážely. Začali jsme tedy hledat prostor, kam se usídlit a mít tam jak prostor pro servis, tak pro e-shop, a nakonec i malou prodejnu. Protože, co si budeme povídat, je lepší, když přijdou lidi v otevírací době obchodu, než když kdosi zazvoní u dveří, ve chvíli, kdy právě v neděli obědváte. Takhle přišla na svět i prodejna KolaŠpaček, ke které jsme později přidali i prodejnu obuvi a sportovních potřeb.

Co ale čert nechtěl. Jak všichni víme, konec roku 2019 byl osudným spoustě z nás, respektive to, co přišlo po něm. Drželi jsme se zuby a nehty, ale v srpnu 2021 jsme díky covidu a jeho následkům vše museli opustit. Byl to smutný rok, nic nás netěšilo, dlouho potom.

Jenže! Teď je jaro 2023 a my jsme zpátky! Jo! Už toho hodně víme, co chceme a co ne, dost jsme se naučili a jak říká žena: „Všechno zlé je k něčemu dobré, jen to hned nevidíme…“

 

O co nám jde:

Dělá nám radost, když vidíme rodiny s dětmi, partnery, kamarády, jak společně tráví čas. Sami totiž rádi vyrážíme s dětmi na celodenní výlety. Po cestě si dáme svačinku, podíváme se na hezká místa a jedeme dál. Cyklistika spojuje, nejen pohybem, ale i zážitky na cestách.

Proto vám dodáváme spoustu skvělých produktů, díky kterým bude vaše společné cestování pohodlné a zažijete krásné společné chvíle. Jejich nabídku neustále rozšiřujeme a sami vybíráme to, co si myslíme, že bude pro vás a vaše blízké to pravé. Osobně se podílíme na vyzkoušení velké části těchto produktů, tak abychom vám pomohli s vybíráním toho, co vám bude vyhovovat. Více o těchto odzkoušených produktech popisujeme na našem blogu, postupně budeme přidávat další a další recenze.

 

Milan a Helena Špačkovi