Držák smartphonu Zefal Z-CONSOLE universal M

Jako první jsme pro vás v červnu testovali držák smartphonů tradiční francouzské značky Zéfal, která vyrábí prestižní doplňky pro cylkisty již od roku 1880. A jak test dopadl? Čtěte níže.

Držák velikosti M je určen pro telefony s rozměry do 74mm šířky a 122-156mm délky.

Po vybalení nás mile překvapilo, že balení obsahuje i nářadí na montáž držáku na kolo. Instalace byla velmi rychlá a snadná, s držákem se dobře manipuluje. Montáž je možná na představec i na řídítka, my jsme preferovali montáž na řídítka, kvůli naklápění telefonu - na výšku i na šířku, s telefonem se lépe manipuluje, ovšem to závisí na vašich možnostech.

Mezi další přednosti tohotu držáku patří i možnost umístění telefonu do silikonového obalu, díky čemuž je pak telefon odolný proti dešti. V tomto obalu lze telefon dále pohodlně ovládat.

Manipulace s držákem je velmi jednoduchá. Do držáku telefon jednoduše nacvaknete, pro správné umístění telefonu poslouží značka s šipkou. Po umístění je k telefonu stále dobrý přístup, především ke konektorům pro nabíjení a sluchátka.

 

Přední a zadní strana telefonu v krytu. Na zadní straně krytu je umístěn konektor pro zacvaknutí do samotného držáku na kole a pojistka proti vypadnutí telefonu z krytu.

 

Kryt i s telefonem nacvakneme na držák přiložením a pootočením do požadovaného umístění - na výšku nebo na šířku.

Po nasazení krytu na držák je potřeba kryt zajistit uzamčením v držáku. Pro odejmutí je naopak potřeba zámek odemknout.

1. Uzamknuto:

2. Odemknuto:

Pro sejmutí krytu z držáku je třeba stisknout dvě postranní červená tlačítka směrem k sobě, tak, jak je vyznačeno na obrázku níže, a dále pootočit s krytem.

I když se může zdát držák dost robustní, tato vlastnost je vyvážená kvalitou materiálu, funkčností, jednoduchou manipulací a hlavně zabezpečením vašeho telefonu při jízdě v terénu.

 

Naše hodnocení: 10 bodů z 10ti - DOPORUČUJEME

Produkt k zakoupení ZDE