GARMIN

GARMIN Ltd.

Společnost Garmin Ltd. založili v roce 1989 Gary Burrell a Min Kao (spojením jmen vznikl název GarMin), jejíž cílem byl vývoj a výroba civilních GPS přijímačů, které do té doby byly určené výhradně pro vojenské využití. V současné době se společnost zabývá výrobou a vývojem téměř veškerých typů navigačních GPS přijímačů – oblast auto-moto, mobilní komunikace, outdoor, sport&fitness, námořní elektronika.

Sídlo společnosti je ve státě Kansas v USA a největší výrobní závod má na Tchaj-wanu. Značka Garmin má řadu prvenství v oblasti navigačních technologií a vlastní více než 300 patentů.

Značka Garmin získala jméno v oblasti sportu především hodinkami, které obsahují integrovaný GPS přijímač. Díky příjmu signálu z družic jsou GPS sporttestery schopné změřit a vyhodnotit rychlost, čas, tempo, srdeční tep a zaznamenat zdolanou trasu, kterou je možné zobrazit nad mapou Google Earth v PC. Velkou předností GPS sporttesterů je jejich široké spektrum využití. Stejně dobře jsou použitelné při turistice, běhu, cyklistice, lyžování, in-line bruslení nebo například při jízdě na koni.

Žádné produkty značky GARMIN nebyly nalezeny...